سال های سال زندگی بر وفق مراد سارا وینچستر بوده است. او در اواخر دهه ی ۱۸۳۰ میلادی در شهر نیو هیون در ایالت کانتیکت آمریکا در خانواده ای ثروتمند به دنیا آمد. او دوست داشتنی، جذاب و موسیقیدان بود و به چندین زبان مختلف سخن می گفت. سارا در سال ۱۸۶۲ با تنها وارث شرکت اسلحه سازی وینچستر ازدواج کرد و در سال ۱۸۶۶ دخترش انی را به دنیا آورد. اما زندگی سارا وینچستر به همین خوبی ادامه پیدا نکرد. در سال های بعد حوادث ناگواری برایش اتفاق افتاد که زندگی اش را به طور کل تغییر داد.

دخترش انی، در کودکی فوت کرد. سارا بچه ی دیگری نداشت و به خاطر همین اتفاق ناگوار تا مرز جنون پیش رفت. در سال ۱۸۸۱، تنها چند سال بعد، همسرش ویلیام وینچستر بر اثر بیماری سل درگذشت. ۵۰ درصد مالکیت شرکت اسلحه سازی وینچستر به سارا رسید. ثروت سارا ۲۰ میلیون دلار -که در آن زمان ثروت بسیار زیادی بوده است- زیاد شد. اما این ثروت هنگفت تغییری در حال سارا وینجستر ایجاد نکرد. در همین زمان سارا به این نتیجه رسید که خانواده اش نفرین شده است. او برای ملاقات با دوستی که فکر می کرد می تواند با ارواح ارتباط برقرار کند، به شهر بوستون رفت.

دوست سارا حدس او را به یقین تبدیل کرد و گفت که سارا توسط ارواح تمام کسانی که توسط اسلحه های ساخت کارخانه ی وینچستر کشته شده اند نفرین شده است. او همین طور گفت که سارا باید به جایی دور نقل مکان کند و خانه ای بسازد ولی ساخت خانه نباید هیچوقت تمام شود، وگرنه ارواح باز هم به سراغش خواهند آمد.

وحشت زده و غمگین، سارا وینچستر کلمه به کلمه ی حرف های رمال را باور کرد. او در سال ۱۸۸۴ به منطقه ای روستایی در نزدیکی شهر سنت هوزه در ایالت کالیفرنیا نقل مکان کرد و مزرعه ای به مساحت ۱۶۰ هکتار و خانه ای ۸ اتاقه خریداری کرد. کمی بعد کارگران پروژه ی ساخت عمارتی را شروع کردند که تکمیل شدنش نزدیک به چهل سال طول کشید. ساخت خانه توسط یک تیم ۱۶ نفره که همیشه سرکار بودند و همیشه به خوبی حقوق می گرفتند، ادامه پیدا کرد. نقشه ای برای ساخت خانه وجود نداشت البته چند اتاق عمارت را خود سارا وینچستر طراحی کرد.

وقتی که کار ساخت شروع شد، خرافات سارا وینچستر شدت گرفت. او به کارگران دستور داد تا چیز های عجیبی در خانه بسازند. در بین آنها دری بود پشتش دیوار بود و همین طور راه پله ای بود که به سقف می رسید! او همینطور سازندگان را مجبور کرد که بیشتر چیز ها را ۱۳ عددی بسازند. او هیچوقت بیش از یک شب در یک اتاق نمی خوابید. او هر شب از بین ۴۰ اتاق عمارت یکی را انتخاب می کرد و سپس تا ساعت ۲ صبح به صحبت با ارواح می پرداخت.

زلزله ی ۱۸ آوریل سال ۱۹۰۶ سه طبقه ی بالای این خانه را تخریب کرد. خود سارا وینچستر آسیبی ندید ولی ساعت ها در اتاقی که در آن خوابیده بود گیر افتاد. کارگران مجبور شدند برای نجات دادنش در را بشکنند. از ترس این که همه ی اتفاق ها کار ارواح است، سارا بخش هایی از خانه را مسدود کرد تا خانه نیمه کاره تر بماند.

سارا وینچستر در سپتامبر سال ۱۹۲۲ در دهه ی هشتاد زندگی اش درگذشت. بعد از این که کارگران از مرگ وی مطلع شدند، عمارت به سرعت بسته شد. حتی هنوز هم اتاق ها و راه پله های ناتمام در خانه وجود دارند. به جز نظافت و رنگ زدن دیوار ها، عمارت تقریبا به همان صورت باقی مانده است.

در حال حاضر این عمارت ۱۶۰ اتاقه جاذبه ی توریستی بزرگی به حساب می آید. هنوز هم بعضی از بازدیدکنندگان و کارکنان باور دارند که این عمارت محل اقامت ارواح کشته شده توسط اسلحه های وینچستر است. بعضی ها هم گزارش کرده اند که صداهای عجیبی در این خانه شنیده اند یا اینکه هنگامی که وارد این خانه شده اند حس عجیبی به آن ها دست داده است. اما تا کنون کسی واقعا این ارواح را ندیده است!

منبع

منبع

مرتضی هستم. اینجا درباره ی چیزایی که برام جالبن می نویسم. Google+

دسته ها: تاریخ

یک دیدگاه تاکنون

 1. امیر می‌گه:

  این منزل بسیار بزرگ،زیبا و از درون ترسناک در غرب سن حوزه در ایالت کالیفرنیا واقع شده.
  همیشه به روی بازدید کنندگان باز هست و با نور پردازی ها و دود ها و صدا های وحشتناک ترسناک تزیین شده .
  یادم میاد شی هالوین که مراسم بود تو این خونه مردم انقدر ترسیده بودن که صدای جیغشون تا ۱ مابل اونورتر هم که خونه من بود میاومد

فرستادن دیدگاه+ 9 = 16

 • اصلا این «یک نفر» چی هست؟

  یک نفر جاییه که توش می تونیم از زندگی روزمره مون فرار کنیم و چیزای جالب بخونیم.

  یک نفر جاییه که همیشه چیزی برای خوندن توش پیدا میشه.

  یک نفر جاییه که هر وقت بهش سر می زنیم می تونیم یه چیز جدید یاد بگیریم.

  یک نفر جاییه که هیچوقت ازش خسته نمی شیم!

 • اگه همیشه نمی تونید به یک نفر سر بزنید، ما رو تو یکی از شبکه های زیر دنبال کنید تا از مطالب تازه مون با خبر بشید.

 • پیوندها